Ultrasonik Mesafe Sensörü ve Servo Motor kullanarak gerçekleştirdiğimiz “Radar Kontrol Projesini” değerli Robotik Kodlama x Yazılım Kulübü öğrencilerimizle birlikte donanımsal bölümünü Ahşap Atölyemizden yararlanarak çalışmalarımıza başladık. Çok Yakında, Yeni Videomuz Sizlerle Olacak… Kanalımıza abone olup, videomuzu beğenmeyi unutmayın 🙂


Gönderdiği radyo frekanslarının bir engele çarpıp geri dönmesi yoluyla o engelin uzaklığını ve konumunu belirleyen aygıtlara “Radar” denir. HCSR-04 Ultrasonik Mesafe Sensörü ve Servo Motor(Açılı Motor) kullanarak “Radar Projemizi” tasarladık.

—-

Robotik Kodlama x Yazılım Kulübü öğrencilerimizle birlikte tasarladığımız “LDR Sensörü ile Çoklu LED Kontrol” Projesini gerçekleştirdik.

—–

1.Sınıf öğrencilerimizle birlikte mBlock5 programıyla şartlı ifadeler kullanmaya başladık. Yapmış olduğumuz kodlamaları/algoritmaları “Codey-Rocky” robotumuza veri transferi gerçekleştirerek aktardık. 👉🏻Klavye Kullanımı 👉🏻Fare Kullanımı 👉🏻Renk Sensörü Algılama İşlemleri 👉🏻if-else (Eğer-Değilse) Şart Yapıları

—-

Robotik Kodlama x Yazılım Dersimizde 4.Sınıf öğrencilerimiz ile birlikte Arduino Uno/Leonardo Geliştirme Kartları ile 3 Bağımsız LED’in Otomatik Kontrol Projesini gerçekleştirdik.

—-

Arduino Uno Geliştirme Kartı ve GYRO MPU 6050 (3 Eksenli) Sensör kullanarak, herhangi bir sallantıya karşı Buzzer devre elemanıyla alarm ve LED üzerinden ışık uyarısı veren projemizi tamamladık.

—–

RFID (Radyo Frekansı ile Tanımlama Teknolojisi) Destekli Şifreli Bilgisayar Açma Projesi

Okulumuz 4/B Sınıfı öğrencilerimizden Ayşe ERÇEVİK’in, “ROBOTİK KODLAMA KULÜBÜNDE” yapmış olduğu “HCSR-04 ULTRASONİK MESAFE SENSÖRÜ ile AKILLI KUTU-SENSÖRLÜ GARAJ” projesi SİZLERLE!

NODEMCU-ESP8266Wi-Fi UZAKTAN KONTROL EDİLEBİLEN ARABA PROJESİ// ZARAFET CAR
Okulumuz “ROBOTİK KODLAMA KULÜBÜ” ekibinin hazırlamış olduğu, Wi-Fi ile Kontrol Edilebilen “ZARAFET-CAR PROJESİ” SİZLERLE!

Okulumuz “ROBOTİK KODLAMA KULÜBÜ” ekibinin hazırlamış olduğu “HC-SR04 ULTRASONİK MESAFE SENSÖRÜ” ile “SERVO MOTOR KONTROL PROJESİ” SİZLERLE!

Okulumuz “ROBOTİK KODLAMA KULÜBÜ” ekibinin hazırlamış olduğu “HC-SR04 ULTRASONİK MESAFE SENSÖRÜ” ile “KLAVYE KONTROL PROJESİ” SİZLERLE!

ARDUINO UNO R3// FOR DÖNGÜSÜ İLE LED KONTROL PROJESİ
Okulumuz “ROBOTİK KODLAMA KULÜBÜ” ekibinin hazırlamış olduğu “FOR DÖNGÜSÜ İLE LED KONTROL PROJESİ” SİZLERLE!


ARDUINO UNO R3// POTANSİYOMETRE DEVRE ELEMANI İLE LED KONTROL PROJESİ

“Arduino UNO R3” ile “Termometre Projesi” YouTube kanalımızda yayında!