Özel Zarafet Okulları’nda düzenlenen Gazze için yardım sergisi, büyük bir katılım ve coşku ile sona erdi. Sergi, Gazze’nin zorluklarla dolu günlük yaşamına dikkat çekti ve toplumumuzun desteğini hissettirdi.
Etkinlik, okul müdürü Göksoy DOĞAN’nın ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim ZENGİN’in Gazze temalı konuşmaları ile başladı. Serginin her köşesi, ziyaretçilere Gazze’nin direnci ve duruşu hakkında bilgi verdi. Fotoğraf sergileri, yaklaşık 12 atölyede derslerde hazırlanan el işi ürünler ve canlı performanslar ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.
Gazzeye umut sergisi, sadece görsel bir şölen sunmakla kalmadı, aynı zamanda teknoloji ve eğitici beceri atölye çalışmalarına da ev sahipliği yaptı.
Okul müdürü Göksoy DOĞAN açılış konuşmasında “Bu program ve sergi, öğrencilerimizin ve toplumumuzun Gazze halkına karşı duyduğu derin dayanışmanın bir göstergesidir. 7 Ekimde başlayan ve tam 104 gündür devam eden 10 dakikada bir çocuğun şehit edildiği, binlerce insanın katledildiği katliamdan dolayı Gazze deki kardeşlerimiz için üzülürken, bir yandan da aldığımız şehit haberleri ile acımız katlanıyor. Vatan için bayrak için din için, mukaddesat için şehit olan tüm kardeşlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılara ve gazilerimize de acil şifalar diliyoruz.
Ne şehitlerimizi ne Gazze’deki onurlu müslümanları unutmamak ve unutturmamak için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz, en küçük gayreti bile çok değerli görüyoruz. Ne orada olanları görmezlikten gelerek gözümüze ihanet edebiliriz ne de kulağımızı kapatarak kulağımıza. Bir araya gelerek, uzaklardaki kardeşlerimize umut ve destek olacağımızı gösterdik. Okulumuz, bu tür etkinliklerle sosyal sorumluluk bilincini öğrencilerine ve topluma aktarmaya devam ederken. İnsanımızın en değerli hasletlerinden biri olan diğergamlığı pekiştirdi. Bu özel etkinlik, Gazze hikayesini anlatmak ve onlara destek olmak için destekçilerimizin bir araya geldiği bir faaliyet oldu. Davetimize icabet eden tüm misafirlerimize teşekkür ederiz” dedi.
Sergi boyunca yapılan bağışlar ve satışlardan elde edilen gelir, Gazze’deki insani yardım çalışmalarına destek olmak üzere bağışlanacak. Etkinliğe katılan herkes, bu anlamlı program ile mazlumların yanında olduklarını bir kez daha gösterdi.