Kur’an-ı Kerim Öğretim Programı, Ayet-i Kerime de; “Kur’an’ı tane tane, hakkını vererek oku.” (Müzzemmil-4) buyrulmuştur. 

Peygamber Efendimiz (SAV) in “Sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğreteninizdir.” hadisi rehberliğinde bir Müslüman’ın Kur’an-ı Kerim’e karşı vazifesini beş maddede özetleyebiliriz; öğrenmek, okumak, anlamak, uygulamak ve başkalarına öğretmek. 
 
Bu doğrultuda; Kur’ an-ı Kerim öğretim programı okulumuzda öğrencilerin seviyelerine göre kur sistemi ile uygulanmaktadır. Velilerimiz çocuklarının Kur’ an-ı Kerim okumayı hiç bilmediğini ve aynı sınıfta olup da bilen öğrenciler ile aynı anda nasıl eğitim yapılacağını soruyor. Öncelikle öğrencilerimizin düzey belirleme çalışmaları yapılıyor ve farklı düzeydeki öğrencilerimize seviyelerine göre Kur Sistemi ile 3 yaştan itibaren Kur’ an-ı Kerim eğitimi veriliyor. 
 
Okul döneminde;
 
ANAOKULUMUZDA,
Her gün 1 saat Kur’an-ı Kerim, 1 Saat Değerler Eğitimi,
 
İLKOKUL VE ORTAOKULUMUZDA,
Haftada 4 saat Kur’an-ı Kerim, 3 Saat Değerler eğitimi dersi verilmektedir.
 
Kur’an-ı Kerim ve Değerler Eğitimi dersleri, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Öğretmenlerimiz içerisinden çocuklara din öğretimi konusunda 1 ile 2 yıl ayrıca eğitim almış ve sınavlardan başarı ile geçmiş öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir.